Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En Uygun Fiyata Cevher/Gem Alma
Merhaba,

Smite her ne kadar iyi bir oyun olursa olsun yapılma amacı insanı söğüşleme olan bir oyun. Bu başlıkta bu sömürüyü nasıl azaltabileceğinizi göstereceğim.

Başlamadan önce gerekenler:

- Bilgisayarınızda Steam kurulu olmalı ve kullandığınızın dışında yeni bir Steam hesabına sahip olmalısınız.

- Smite'ı Steam üstünden oynuyor olmalısınız.

- Ödeme yöntemi /Tercihen sanal kart

Smite'ın yerel kur kullanmayıp standart olarak sunduğu paket fiyatları bunlardır.

[Resim: 8fa0ed753e440916a6e7eafe709d2717.jpg]

8000 gem için bu mesajın yazıldığı tarihte yuvarlayacak olursak 350 lira.

Fakat Türk lirasıyla alınca fiyat bir nebze de olsa düşmekte.

[Resim: e55d9289ac9e957f87fdd6e6aeb1fe31.jpg]

Bunlar da Rus Ruble'si fiyatları:

[Resim: 574bad6cada9f89c23ec91b6ed2dea50.jpg]

Çevirecek olursam

200 Gem :  TL ile 8,15 TL / Ruble ile 83 Rub = 4,91 TL
400 Gem : TL ile 13,05  TL / Ruble ile 132 Rub = 7,81 TL
800 Gem : TL ile 24,49 TL  / Ruble ile 249 Rub = 14,74 TL
1500 Gem: TL ile 40,83 TL  / Ruble ile 415 Rub = 24,56 TL
2500 Gem: TL ile 57,17 TL  / Ruble ile 582 Rub = 34,45 TL
3500 Gem: TL ile 81,68 TL  / Ruble ile 831 Rub = 49,19 TL
8000 Gem: TL ile 163,37 TL / Ruble ile 1663 Rub = 98,44 TL
Godpack TL ile 49 TL / Rub ile 499 Rub = 29,54 TL

Bölüm 2: Steam ayarları

Satın almak için öncelikle Smite'ı steam üzerinden oynamak gerekiyor. Steam üzerinden yüklü değil ise Smite klasörünü /steamapps/common/ dizinine atınız ve Smite'ı indiriniz. Böylelikle Steam Smite dosyalarını kontrol edecek ve baştan komple indirmeyecektir.

Yazının başında 2. bir Steam hesabı gerekli demiştim. Sebebi ise Steam hesabının region'ını yani bölgesini değiştireceğiz ve bu işlemi hemen her isteyince yapılmıyor. Bu ikinci hesabı bir kere ayarlayıp sadece gem almak istediğiniz zaman kullanacaksınız

Yeni hesabı ayarladınız girdikten sonra oyunlar kısmında steam cüzdan kodu yükle kısmına giriyoruz.

[Resim: 9fbd0356210b24ac7dba11bcbcdcee76.png]

Hesap ayrıntılarını inceleye basıyoruz.

[Resim: 1ab74528c96b990353bc7ef9e2bd7db3.png]

Mağaza ülkenizi güncelleyin'e tıklıyoruz.

[Resim: ac0689499fb1dbd1d07ff854ae0a7c3b.png]

Burdan mağaza ülkesi olarak Rusya Federasyonu'nu seçiyoruz.

[Resim: efb25cc6d157b70efe5d3a8e4582b4a2.png]

Kaydettikten sonra hesabımız hazır. Kontrol etmek için oyunu açıp gem fiyatlarına bakabilirsiniz.

Bölüm 3: Satın alma

Şimdi geldik işin püf noktasına. Rus steam hesabı Rus kartları, Rus mobil hatlar ve Paypal adresi Rusya olanlar dışında ödeme kabul etmiyor. Tabi bu bizi durduracak değil.

İnternet üzerinden Steam gift kodu edinip bu kodu kullandığımız sahte hesaba Steam cüzdan kodu kullan seçeneği ile hesabımıza yüklüyoruz. Steam yüklediğiniz meblayı kullandığımız kur olan Ruble'ye çevirip hesaba ekliyor. Sonrasında ise oyuna girip gemlerimizi alıyoruz.

Küçük ama dikkat edilmesi gereken nokta:

Steam gift card satın alırken global olmasına dikkat ediyoruz. Eğer region lock'lu kart alırsanız kullanamazsınız.

Steam Gift card edinebileceğiniz siteler:

1. G2A
2. SEA Gamer Mall
3. OffGamers

Farklı zamanlarda bu 3 siteyi kullandım G2A dolandırıcı deyip parama belli bir süre el koydu. OffGamers'in ise ödeme kontrol süreci fazla uzundu. SEA Gamer Mall'dan herhangi bir şikayetim yok tavsiye ederim.

Benim naçizane tavsiyem eğer gem acilen lazım değilse %33 indirimleri bekleyip öyle almanız. Yaklaşık 70 liraya 8000 gem alınabiliyor.

[Resim: b2c54d704c5ee2b3773b4ecd32667edf.png]

Sorulabilecek sorular:

1. Paladins veya Hands of the Gods'da bu yöntemle gem satın alabilir miyim?

Paladins'de de satın alabilirsiniz fakat HOTG henüz steam'de olmadığından ötürü şuanda bu yöntemle gem satın alınamamakta. Steam'e geldiği zaman satın alınabilir.

2. Herhangi bir riski var mı? (ban/suspend vs.)

Steam'in yapacağı en fazla sahte hesabı banlamak olur ki yenisini kolaylıkla açabilirsiniz. Smite'a gelecek olursak ise bu sebepten banlanan duymadım fakat bu rahatlamak gerektiğine işaret değil. Bu yöntemle 50.000 gem'den fazla gem satın aldım ve herhangi bir uyarı ban ve suspend cezası almadım.

3. Daha ucuza satan bazı kişiler/siteler var ?

Onlar genelde ya dolandırıcı oluyor ya da forumlarda rep elde etmek isteyen kişiler oluyor. Her 2 durumda da satan kişi sizden kullanıcı adınızı ve şifrenizi isteyecektir ki bu da hesabınızın çalınmasına olanak veriyor. An itibariyle Hi-Rez mail değişimi için onay istemiyor (haberiniz olmadan hesabınızın mail adresi değişebilir.).
[Resim: xOLKmM.png]
Bul
Alıntı
Çok faydalı bir konu olmuş, ellerine emeğine sağlık.

Konu Sabit.
Bul
Alıntı
Steam hesabını yeni açmama rağmen mağaza bölgesini rusya yapamıyorum sadece türkiye var ne yapmam lazım.
Bul
Alıntı
Steam hesabınızla herhangi bir alışveriş yaptınız mı? Eğer öyleyse yaklaşık 2 gün değiştirilmiyormuş söylenenlere göre. Hala olmuyorsa isterseniz hazır da cevher indirimi varken ben yardımcı olabilirim.
Bul
Alıntı
Hayır hiç alış veriş yapmadım yeni açmama rağmen değişmiyor.
Bul
Alıntı
vpn proxy vs. yüzünden mi acaba. Hocam isterseniz özelden iletişim bilgisi yollayın ordan yardımcı olayım. Olmazsa yeni bir hesap açayım size.
Bul
Alıntı
indirimi değerlendirdim ama ülke değişmiyor çözemedim
Bul
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi