Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saldırı ve Savunma Rehberi
#1
Pencil 
Smite Online Saldırı ve Savunma Rehberi


Hasar:

 Smite Online'da üç hasar türü vardır: Fiziksel, Sihirli ve Temel Saldırı. Tanrılar Sihirli Saldırı ve Fiziksel Saldırı olarak ikiye ayrılır. Fiziksel koruma, fiziksel saldırılara karşı; sihirli koruma ise sihirli saldırılara karşı savunmanızı arttırmaya yarar.

 Oyun içinde item alırken hangi savunmanızı güçlendirmek istiyorsanız o savunmayı veren itemler alabilirsiniz. Her iki savunmayı birden veren itemler de mevcuttur.Temel Saldırı:

 Temel saldırılar; tanrıların herhangi bir yetenek kullanmadan sadece tıklama ile vurdukları basit vuruşlara verilen addır. Temel saldırıların gücü, tanrının seviyesine ve güç itemlerine bağlı olarak değişir. Hareket halindeyken temel saldırı yapmak hareket hızınızı %50 düşürür.

 Temel Hasar Nasıl Hesaplanır?

Formülü:

İlk Seviyedeki Temel Hasar + ( Seviye Başına Hasar Artışı x Tanrı Seviyesi) + ( Fiziksel Gücün %100'ü veya Sihirli Gücün %20'si) = Temel Saldırı Hasarı

Tanrı sayfasından herhangi bir tanrıyı seçip soldaki menüden istatistik sekmesine tıklarsanız tanrınızın bu bilgilerine ulaşabilirsiniz. Aşağıda ki fotoğrafta numaralandırarak gösterdim.

[Resim: ERMjjv.jpg]

1 numara ile işaretli yer kaçıncı seviyenin istatistiğine bakılıyorsa o seviyenin temel hasarını göstermektedir. Bu fotoğrafta biz tanrının 1. seviyesinde ki temel hasara bakıyoruz. Fotoğrafın en üstünde 1 yazan yer tanrının seviyesini gösterir. Oradan seviyeyi değiştirerek her seviyede ki istatistiklerini görebilirsiniz.

2 numara ile işaretli yer tanrı her seviye atladığında hasarın toplam ne kadar artacağını gösterir.

3 numaralı yer ise fiziksel gücün veya sihirli gücün % kaçını kullanacağını gösteren yerdir. Fiziksel Güce sahip tanrılar fiziksel gücün %100 ünü temel saldırıda kullanır, Sihirli Güce sahip tanrılar ise temel saldırıda sihirli gücün %20'sini kullanır. Fiziksel ve Sihirli Güç ise itemlerden kazanılan gücü temsil eder.

Şimdi yukarıda ki formüle dönecek olursak özetle: Tanrınızın temel saldırı gücü tanrınızın seviyesindeki temel hasarı + itemlerden elde ettiği sihirli veya fiziksel gücük % olarak belirtilmiş hallerinin toplamıdır.Saldırı Hızı:

Saldırı Hızı, bir tanrı saniyede ne kadar atış yapabileceğini tanımlar. Değer ne kadar yüksekse, bir tanrı o kadar hızlı temel saldırılarını kullanacaktır.


Savunma:

Tanrının seviyesine göre fiziksel ve sihirli korumasına ek itemlerle alınan sihirli veya fiziksel koruma ile rakibin saldırı türüne göre savunma değeriniz etkiyi azaltacaktır.

Savunma Formülü ise şöyledir:

(100 x Onaylanmamış Hasar) / ( Savunma Puanı + 100) = Gerçek Hasar

Bu denkleme göre örneğin savunma puanı 50 olan birisinin karşıdan gelen hasarın 1/3 ünü yani %33 ünü düşürecektir. Savunması 100 olan %50, 150 olan ise %60 oranın gelen hasarı düşürecektir.

Örneğin bir tanrının bir yeteneği 500 hasar verecek şekilde hasar puanı var ve sizin 150 savunma puanınız var. Denkleme koyarsak:

(100 x 500) / (150 + 100) = 200

Sonuç olarak bize 500 lük vuruş yapan bir tanrı ancak 200 lük hasar verebilmiş olacak.

Tesir ve Savunma Azaltma:

Tesir ve Savunma Azaltma rakibin savunmasını azaltmaya ve delmeye yönelik item türleridir.

Savunma azaltma rakibin savunma puanını azaltır. 
Tesir ise rakibin savunmasının belli bir kısmını yok saymasıdır.
Yani bir bakıma ikiside aynı işlemi görür.

Yakın Dövüş ve Menzilli:


 Tanrılar aynı zamanda yakın dövüş ve menzilli olarak da ikiye ayrılır. İsimlerinden de anlaşılacağı gibi menzilli tanrılar uzak mesafeden savaşan ok, mızrak, büyü gibi etkilerle saldırı yapan; yakın dövüş tanrılar ise rakibe yakın mesafeden saldıran kılıç, balta, bıçak gibi aletlerle saldırı yapan tanrılardır.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi