Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sadece Bir Bilgisayarda Birden Fazla Smite Kopyası Çalıştırma (Smite/Paladins/Tactics
#1
Merhaba,

Belki oyunun eşleştirmesini beklerken biraz orman alıştırmasında yeni tanrılar denemek istediniz ya da arkadaşınızla aynı ortamda oynamak istiyorsunuz ancak Smite'ın birden fazla kopya çalıştırmadığına denk gelmiş olabilirsiniz. Tabi bunu aşmanın yolları da var. 

Bu konu kime hitap ediyor:

1: Bilgisayarına güvenip ek klavye, fare ve monitöri edinip aynı bilgisayar üzerinden lan partisi mantığında oyunu çalıştırma
2: Pratik yapmaYol 1: Sanal Makine:

Sanal makinenin kaynakları ayrı olduğu için smite herhangi bir sorun çıkarmadan çalışmakta ancak ekran kartını her sanallaştırma yazılımı ile kullanamayacağınız için düşük grafiksel performanslara ve ek sistem kaynağı harcamalarına hazır olun
.
Önerebilen program: Vmware Player. Çünkü; ayrı usb'leri ana bilgisayardan ayırıp sanal bilgisayara bağlayabiliyorsunuz.

Hangi gruba uygun: 1 ve 2


Yol 2: Multiseat (Çoklu oturum)

Bu uygulamaların mantığı bir bilgisayarda çoklu oturum açıp klavyeleri, fareleri ve monitörleri ayırarak birbirinden bağımsız kullanıcılar tarafından kullanmaktır.

Avantajları: Ek yazılım kullanılmadığı için sisteme ekstradan yük binmez.
- Ekran kartınız yardımıyla açacağınız için FPS kaybı fazla olmaz.


[Resim: monitor.png]
Ne gerekli:
1- Oynayacak kişi sayısına göre klavye, fare ve monitör
2- Aster multiseat yazılımı
3- Smite/Paladins/Tactics oyunu

- Aster yazılımının 2.18 sürümünü indiriyoruz (Son sürüm 2.20). Tıkla indir
[Resim: 1d863af2a7a953d71a15335bc7b62622.png]


Display Login Dialog ordan da user accounts'a basıyoruz. Karşımıza windows kullanıcı listesi gelmiş olmalı. Burdan bir kullanıcı ekliyoruz.

- Workplaces kısmına geliyoruz.

[Resim: d42e280272048c5e8961b13242a46593.png]

Spares: Kullanılmayacaklar
Shares: Paylaşılan donanımlar.

Not: Eğer tek kişi oynayacaksanız bile ek klavye ve mouse'a ihtiyaç duymaktasınız.

Donanımların üzerine fareyi getirdiğinizde ekipmanın marka ve modeli yazmakta. Eğer yazmıyorsa klavyede tuşlara basarak ve farelerde ise hareket ettirerek mavi çerçeve ile belirtilmesini sağlayabilirsiniz.

Ayarladıktan sonra Apply diyerek kaydediyoruz. 

General settings'de enable Aster ve Reboot PC'ye basıyoruz ve bilgisayarımız yeniden başlayıp ek kullanıcıların girişine izin verecek hale geliyor. Ana kullanıcıya girip Aster'ı açtıktan sonra "run Aster workplaces" butonuna basarak giriş ekranlarını açıyoruz. Eğer bu işin otomatik yapılmasını istiyorsanız "Automatically run Aster workplaces on system startup" tikini seçip kaydediyoruz.


- Oyunu çalıştırma


Başlamadan önce oyunun Steam sürümü olmadığına emin oluyoruz. Steam'ın çoklu kullanıcı sıkıntısından dolayı kullanılan yöntemler oyunun hile engelleyicisiyle çakıştığı için steam versiyonu bu şekilde çalışmamaktadır.

1. Oyunun launcherını açıyoruz kullanıcı adı ve şifreleri yazıp bekliyoruz.
2. Ardarda launcherda giriş yapıyoruz.
3. Önce birini açıyoruz hile koruması dolduğu anda 2. hesabımızda playe basıyoruz.
4. Eğer doğru yaptıysanız 2. oyun da başlayacaktır.

Yapılabilecek yanlışlar:
- Eğer hile koruması 2. oyunda hata veriyorsa demek ki 1. oyunun hile koruması yüklenmeden açmaya çalıştınız. Hata veriyor çünkü dosya zaten kullanımda olduğu için 2. oyun erişememekte.

- Eğer oyun zaten çalışıyor hatası veriyorsa bu da çok geç bastığımız içindir. 2. oyunun hile korumasının ne zaman yüklenmeye başlayacağını deneye deneye kavrıyorsunuz. 1. oyun için ise ne zaman dolup açılacağını da öğreniyorsunuz. Bu işlemi basitleştirmek için 2. oyunda play butonuna 1. oyunun hile korumasının yüklemesinin bitip 2. oyununkinin başlayabileceği zamanı seçiyoruz. Eğer hala geç oluyorsa ekran kartınız directx 11 destekli ise ayarladan o seçeneği aktif edebilirsiniz. Çünkü bu oyunun başlama evresini biraz daha geciktirecektir ve playe basma zaman aralığı genişleyecektir

Bu yöntem Smite ve Paladins ile denenmiştir. Smite Tactics için ise henüz hile koruması olmadığı için aynı anda playe basmanız yeterlidir.


Hangi gruba uygun: 1 ve 2Eğer programın crackine ihtiyaç duyuyorsanız özel mesajdan mail adresinizi yollarsanız nasıl yapılacağı ile birlikte gönderebilirim.
[Resim: xOLKmM.png]
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi